Вахту здав – вахту прийняв! Час активності органів травлення

Основа всього життя людини – ритм,
даний кожному його природою…
К. Станіславський

Все живе на Землі підпорядковується добовим ритмам. У людей теж є внутрішній годинник, який залежить від природних ритмів планети. Цей зв’язок дуже важливий для нас, так як він визначає не тільки те, коли ми прокидаємося і коли пора відпочити. Добовим біоритмам підпорядковується наш кров’яний тиск, температура тіла, а крім того, вчені давно довели, що внутрішньому біологічному годиннику підконтрольна робота всіх органів нашого тіла.

Хрональна біологія – наука, яка фіксує і вивчає зміни, які відбуваються всередині людського організму під впливом природних змін.

Кожен орган нашого тіла має свій біоритм. Він проходить протягом доби одну вищу фазу максимальної активності, в якій він 2 години поспіль добре і ефективно працює (в цей час орган як би є головним, тобто несе на собі велике навантаження), а також двогодинну фазу мінімальної активності.

Час активності органів травлення

Правильне травлення – запорука здоров’я і довголіття. Безумовно, найбільш важливим є те, що саме ми їмо. Але час прийому тієї чи іншої їжі також відіграє не останню роль для злагодженої і ефективної роботи травної системи. Давайте поговоримо про режим харчування, виходячи з піків найбільшої активності і спадів у роботі органів травлення.

На світанку трудиться кишечник

З усіх органів травлення найпершим “прокидається” товстий кишечник. Відбувається це десь з 5 до 7 години ранку. Якщо ви прокинулися в ці години, то краще за все випити склянку води, також можна з’їсти трохи сухофруктів. Це допоможе товстому кишечнику ефективніше справлятися зі своїми завданнями.

Як ви знаєте, крім усього іншого, у товстого кишечника є одна дуже важлива функція – тут знаходиться левова частка нашої імунної системи. Тому якщо у вас періодично трапляються розлади стулу або запори, а також якщо недавно ви приймали антибіотики, потрібно постаратися налагодити роботу кишечника. Препарат ЛАКТЕН містить пробіотики, які допоможуть відновити природну мікрофлору кишечника. Дія ЛАКТЕНУ заснована на синергізмі пробіотиків і пребіотиків, за рахунок якого найбільш ефективно не тільки приживаються корисні мікроорганізми в кишечнику людини, а й стимулюється його власна мікрофлора.

Наступним до роботи підключається шлунок. Він проявляє активність з 7 до 9 години ранку, тому буде добре поснідати саме в цьому проміжку дня. Каша або мюслі чудово підійдуть. Однак якщо вам більше подобаються хрусткі тости, товсто намазані маслом, то зовсім не обов’язково від них відмовлятися.


9-11 годин – відмовтеся від солодкого!

З 9 до 11 години на повних парах працює підшлункова залоза. А ось шлунок вже відпочиває, тому ситний сніданок після 9 годин – не найкраща ідея.

Підшлункова залоза контролює рівень цукру в крові. Якщо вам в цей час заманеться перекусити чимось солодким, рівень цукру підніметься, і залоза почне активно працювати, щоб його знизити. Тому солодкі продукти лише на короткий час притуплять почуття голоду, і незабаром настає занепад сил, який багато хто намагається подолати за допомогою кави – виникає замкнуте коло, що негативно впливає на ваш загальний стан. Відмовтеся від солодкого хоча б на ці 2 години, навіть якщо це дуже важко.

Післяобідній час – “вахта” органів виведення

Першим включається в активну роботу тонкий кишечник. Його завдання – протягом двох годин, з 13 до 15 годин, всмоктати якомога більше поживних речовин. Тому пообідати потрібно з таким розрахунком, щоб до 15.00 їжа вже покинула шлунок і щосили засвоювалася тонким кишечником. Залежно від тяжкості улюблених обідніх страв, оптимальний час для обіду – до 14.00. А якщо основне блюдо м’ясне, то за обідній стіл потрібно сісти не пізніше 13.00.

З 13 до 15 годин потрібно постаратися уникати стресів – тонкий кишечник дуже чуйно реагує на викид гормонів роздратування, гніву, розпачу. Мудрі, але імпульсивні італійці не дарма припиняють в цей час роботу всіх установ для сієсти. Мирно відпочиваючи, вони бережуть здоров’я свого тонкого кишечника, онкологічні захворювання якого займають в світі лідируючі позиції.

Печінка не спить

Вахта печінки – найдовша. Вона “чергує” з 15 годин дня до 3 годин ночі, роблячи запаси глікогену. Після 3 години ночі печінка почне віддавати свої запаси, і це дасть нам сили зустріти новий день. Найбільш сильно печінка працює з 1 до 3 години ночі. Вона використовує цей період для інтенсивного обміну речовин, видаляючи з організму всі токсичні речовини. Можна сказати, вночі в нашому організмі відбувається “велика чистка”.

Відпочинок дуже корисний для печінки, існує навіть лікування сном. Це пов’язано з тим фактом, що печінка відновлюється тільки уві сні. Тому дуже шкідливо перевантажувати печінку з 1 до 3 години ночі.

Нікотин і алкоголь особливо шкідливі між 1 і 5 годинами – факт, що пояснює те, що у жінок рідше бувають проблеми з печінкою, ніж у чоловіків. Помічено, що п’ють жінки роблять це, як правило, протягом дня.

Що можна їсти на ніч? Ні в якому разі, не рибу і не м’ясо, так як ці продукти важко перетравлюються. Але залишати себе зовсім без вечері все-таки не можна. Печене яблуко або стакан кефіру не зіпсують фігуру, зате дадуть печінці “паливо” для ефективної роботи.

Жовчний – теж нічний трудоголік

Жовчний міхур переживає з 23 до 1 години свій кращий час. Якщо ви регулярно прокидаєтеся в цей період, то вам варто звернути увагу на роботу цього органу. Вечорами краще відмовитися від жирної їжі взагалі. Жирна вечеря додатково навантажує жовчний міхур і печінку, тому перешкоджає їх оптимальному функціонуванню.

Справжнє зло для людей, у яких є проблеми з жовчним і печінкою, – це робота в нічну зміну. В таких умовах обидва органи не мають можливості розслабитися, тому постійно відчувають колосальні навантаження.

Поділитися
×