VIII Національний з’їзд фармацевтів України

Харків недарма називають містом студентів. Це один з найбільших центрів освіти в Україні та Східній Європі. Саме на Харківщині є перший і єдиний фармацевтичний ВНЗ – Національний фармацевтичний університет. Напередодні професійного свята всіх працівників фармацевтичної галузі на базі цього університету відбувся VIII Національний з’їзд фармацевтів України. Захід розпочався 14 вересня з урочистого відкриття в Харківському національному театрі опери та балету імені М. В. Лисенка та тривав протягом трьох днів.

Національний з’їзд фармацевтів України – це масштабна і значуща подія для фармацевтичної галузі нашої країни. В цьому заході взяли участь близько 1500 фахівців з усієї країни, а також представники фармацевтичної галузі з інших країн світу. Форум відвідали представники вузів України, фармацевти, провізори, наукові діячі, керівники фармацевтичних підприємств, а також іноземні делегації. З’їзд, як і раніше, проходив в форматі діалогу між представниками всіх сегментів галузі – освіти, науки, виробництва, дистрибуції, контролю якості, аптечної мережі, інформаційного поля і громадських організацій.

Протягом трьох днів роботи з’їзду проходили екскурсії, зустрічі, симпозіуми, майстер-класи, дискусії, круглі столи та концерти. Було піднято безліч питань, обговорювалися такі теми, як роль фармацевтичної галузі в системі охорони здоров’я, визначення подальшої стратегії розвитку її основних сегментів, вдосконалення підготовки кваліфікованих кадрів. Крім того, керівники фармацевтичних підприємств України за круглим столом обговорили актуальні проблеми розвитку фармацевтичного виробництва в країні.

ТМ ФарсіФарм брала активну участь в з’їзді фармацевтів. Заступник директора з організаційних питань ТОВ «Медвестснаб» Штупун Петро Анатолійович і завідувач аптечним складом №1 Чорнобай Анатолій Володимирович брали участь в пленарних засіданнях на теми: «Удосконалення системи регулювання лікарських засобів», «Професія фармацевта – публічність і соціальна відповідальність», «Актуальні аспекти розробки виробництва і реєстрації генериків згідно з європейськими вимогами»,«Аналітичний погляд на фармацевтичний ринок України» та інші.

ТМ ФарсіФарм також не упустила можливість взяти участь в Дискусії керівників фармацевтичних підприємств України за круглим столом під назвою «Фармацевтичне виробництво в Україні: пульс сучасності». Крім того, наші делегати відвідали науково-практичний симпозіум, який порушував питання сучасної технології ліків, екстемпоральної рецептури, упаковки і маркування лікарських препаратів, імплементації протоколів провізора/фармацевта як стандарту якості фармацевтичної допомоги та інші.

В рамках з’їзду наші представники провели семінарське заняття з менеджменту та маркетингу у фармації для студентів 5 курсу Національного фармацевтичного університету спеціальності «Фармація» за темою «Цінова політика фармацевтичних підприємств». Їх виступ викликав непідробний інтерес, захоплені відгуки і вдячність майбутніх фахівців.

Відвідавши Національний з’їзд фармацевтів України, представники ТМ ФарсіФарм поділилися своїми враженнями про захід. Штупун Петро Анатолійович розповів про важливість цього форуму і виділив основні завдання, які дозволяють вирішити подібні заходи:

– Національний з’їзд фармацевтів – це велика подія не тільки для співробітників нашої галузі, а й для всієї України в цілому. Адже на з’їзді піднімаються дуже важливі і актуальні питання для всієї країни. Наше головне завдання як співробітників фармацевтичного сектора охорони здоров’я України – забезпечення населення держави якісними, ефективними, а найголовніше, доступними медикаментами. І це завдання ми можемо вирішити тільки спільними зусиллями: виробник – дистриб’ютор (оптовий, роздрібний) – органи влади. З’їзд – це величезна можливість встановити хороший, плідний діалог між усіма учасниками ринку, а найголовніше – між ринком і владою.

Чорнобай Анатолій Володимирович також поділився своїми враженнями про захід:

– Від з’їзду залишилися тільки позитивні враження. Відмінна організація, комфортні умови проживання, харчування, отримання інформації. Велика заслуга в проведенні з’їзду на такому високому рівні ректора НФаУ – Черних Валентина Петровича.

На фото в центрі ректор Національного фармацевтичного університету Черних Валентин Петрович, праворуч – заступник директора ТОВ «Медвестснаб» з організаційних питань Штупун Петро Анатолійович, зліва – завідувач аптечним складом №1 Чорнобай Анатолій Володимирович

Національний з’їзд фармацевтів України став черговим етапом підбиття підсумків роботи фармацевтичної служби України. Були озвучені досягнення вітчизняної фармації, обговорені актуальні проблеми галузі, а також визначено основні вектори її подальшого розвитку. Учасники форуму не упустили можливості поспілкуватися з колегами, обмінятися практичним досвідом, обговорити сучасні аспекти розробки та промислового виробництва фармацевтичних препаратів. Особливо цінним було спілкування з іноземними колегами, чий успішний досвід надихає і змушує рухатися вперед.

Поділитися
×