Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю в м. Київ 20 квітня 2015 року

20 квітня 2015 року в м. Київ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні технології інфекційного контролю: дезінфекція, стерилізація, моніторинг нозокоміальних інфекцій, раціональне використання антимікробних препаратів, антимікробна резистентність». Конференція була організована Міністерством охорони здоров’я України, АМН України, Національною медичною академією післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

            На захід були запрошені провідні вчені та фахівці епідеміології, мікробіології, дезинфектології та інших областей медицини з усієї України. Крім того, конференцію відвідали представники з Німеччини, США, Данії, Швеції, Республіки Азербайджан та Польщі.

            З вітальною промовою до гостей конференції звернувся ректор НМАПО імені П. Л. Шупика, академік НАМН України, професор Вороненко Ю. В., після чого слово взяв представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан.

            У ході засідання були заслухані доповіді, присвячені сучасному стану епідеміологічного нагляду за внутрішньолікарняними інфекціями, резистентності їх збудників до антимікробних препаратів, стану та перспективам вирішення найбільш актуальних проблем інфектології. Так, професор кафедри мікробіології та епідеміології НМАПО імені П. Л. Шупика Салманов А. Г. (м. Київ) представив доповідь на тему «Нозокоміальні гнійно-запальні інфекції в хірургії та антибіотикорезистентність їх збудників в Україні», представник Міжнародного технічного комітету стандартів стерилізації виробів медичного призначення – CEN/TC102/WG4, німецького комітету DIN доктор Адольф Гете (Німеччина) виступив з доповіддю на тему «Досвід використання стандартів ISO і EN для стерилізації медичних виробів в Європейському Союзі», професор Інституту невідкладної хірургії НАМН України Гусак І. В. (м. Харків) представив фахівцям свій виступ на тему «Проблеми антибіотикорезистентності в хірургічному стаціонарі» і т. д.

            Після закінчення виступів відбулося обговорення заслуханих доповідей. Також фахівці активно обговорювали питання про заснування Всеукраїнської професійної організації «Асоціація з інфекційного контролю, стерилізації та антимікробної резистентності». Захід завершився ухваленням резолюції конференції. У голосуванні взяли участь представники закладів охорони здоров’я областей і міст України, установ державної санітарно-епідеміологічної служби, науково-дослідних інститутів АМН України вищих навчальних закладів медичного профілю МОЗ України.

            ТМ ФарсіФарм не могла пропустити подію такого масштабу у вітчизняній медицині. На конференції працювали коучинг-менеджер ТМ ФарсіФарм Балута О. І., продакт-менеджер ТМ ФарсіФарм Долока В. І., продакт-менеджер ТМ ФарсіФарм Нафієва С. Е. Вони демонстрували фахівцям стенди препаратів Лопракс, Зоксіцеф, Супранем і Ексипенем та відповідали на питання лікарів про ці та інші препарати ТМ ФарсіФарм.

            Ця конференція – значуща подія для інфектології України і для української медицини в цілому. Подібні заходи відіграють виняткову роль у виході сучасної медицини на новий рівень, надають можливість для всебічного спілкування, обміну досвідом та професійними досягненнями, демонстрації новітніх технологій в галузі медицини, а також стають хорошим майданчиком для організації міжнародних проектів у сфері медицини.

Поділитися
×