XXIII З’їзд хірургів України

Chirurgia fructuosior ars nulla

(Хірургія плідніше усіх мистецтв).

21-23 жовтня в Києві проходив XXIII З’їзд хірургів України – важлиий науково-практичний захід державного значення. Він об’єднав фахівців різного хірургічного профілю – дитячих і судинних хірургів, комбустіологів, трансплантологів, гематологів, фахівців з малоінвазивної хірургії та інших. Організатором з’їзду виступив ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України». Захід став міжнародним – у ньому взяли участь більше 3500 гостей, серед яких близько 1700 практикуючих хірургів, в тому числі громадяни Німеччини, Польщі, Австрії, Молдови та США.

З’їзд проходив у Міжнародному виставковому центрі і був присвячений обговоренню найважливіших проблем та перспектив розвитку сучасної хірургії, а також розвитку нової системи надання хірургічної допомоги населенню України. Крім того, на заході вперше за багато років піднімалося питання військово-польової хірургії: фахівці говорили про особливості надання медичної допомоги пораненим, а також про етапи післяхірургічної реабілітації бійців.

В ході заходу було проведено організаційне засідання Асоціації хірургів України на чолі з заслуженим лікарем України, доктором медичних наук, професором Поляченко Юрієм Володимировичем, ректором ДУ «Запорізька медична академія післядипломної освіти» МОЗ України, головним позаштаним спеціалістом МОЗ України за спеціальністю «Трансплантологія», доктором медичних наук, професором, академіком НАМН України Никоненко Олександром Семеновичем, директором «Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака АМН України», академіком НАМН України, доктором медичних наук, професором Гринь Владиславом Костянтиновичем та іншими. Темами пленарних засідань стали: «Вогнепальні ушкодження, пов’язані з військовими діями», «Сучасні технології хірургічної корекції патології органів травлення. Хірургія стравоходу, шлунка і кишечника», «Сучасні технології хірургічної корекції патології органів травлення. Хірургія підшлункової залози», «Сучасні технології хірургічної корекції патології органів травлення. Гепатобіліарна хірургія», «Проблеми ургентної хірургії та післяопераційних ускладнень».

Крім пленарних засідань, на з’їзді паралельно працювали секції «Комбустіологія і пластична хірургія», «Хірургія серця і судин», «Дитяча хірургія», «Трансплантологія», «Баріатрична хірургія», «Ендокринна хірургія», а також сателітні симпозіуми та круглі столи. Гості заходу мали змогу послухати доповіді провідних українських хірургів, в яких вони представляли свої наукові дослідження, оригінальні ідеї виконання оперативних втручань і хірургічних маніпуляцій, в тому числі при вогнепальних пораненнях. Провідні фахівці з Німеччини, США, Литви, Республіки Молдова, Республіки Білорусь представили свої погляди на різні хірургічні проблеми, поділилися досвідом та результатами лікування хірургічних патологій, продемонстрували можливості нового хірургічного обладнання.

На з’їзді хірургів, окрім проведення наукової роботи, вирішувалися і деякі організаційні питання. Наприклад, відбулися вибори Правління Асоціації хірургів України. Президентом Асоціації хірургів України був обраний директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова» НАМН України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія», доктор медичних наук, професорУсенко Олександр Юрійович.

  

ТМ ФарсіФарм з радістю прийняла участь в настільки знаменній події для української хірургії. На заході були коучинг-менеджер ТМ ФарсіФарм Балута Олександр, продакт-менеджер Долока Віталій, продакт-менеджер Нафієва Сусана, регіональний менеджер Лапунька Олег, регіональний менеджер Пігарьов Антон, медичні представники ТМ ФарсіФарм по місту Київ та Київській області Марчук Інна та Рябко Людмила.

  

Фахівцям демонструвалися стенди препаратів Лопракс, Лораксон, Ексипім, Супранем і Ексипенем, а також надавалася будь-яка додаткова інформація про ці та інші препарати ТМ ФарсіФарм. Лікарі, які ще не встигли оцінити переваги препаратів ТМ ФарсіФарм, цікавилися можливостями їх застосування в конкретних напрямках хірургії, намагалися більше дізнатися про способи їх застосування та дозування. А фахівці, які вже працюють з препаратами ТМ ФарсіФарм, відзначали їх високу ефективність і надійність.

  

Захід відмінно впорався зі своїм головним завданням – надав можливість живого спілкування фахівцям хірургічного профілю, серед яких були і провідні фахівці України, і військові лікарі, і іноземні делегації хірургів. Таке спілкування, обмін думками, досвідом і проблемами є невід’ємною складовою професійного зростання хірурга і вченого.

Поділитися
×