Як отримати засмагу, а не опік? Правила безпечної засмаги

Краще придбання за літо – засмага!

            Напевно, для більшості не секрет, що ще до початку XX століття засмага була абсолютно не в моді. Тоді вона вважалася першою і головною ознакою низького походження. Аристократки хвалилися світлою, немов фарфор, шкірою, яку вони ретельно оберігали від сонячних променів за допомогою парасольок, об’ємних головних уборів і закритого одягу. Історія розповідає, що коли одного разу на пляжі з’явилася княжна Волконська, підставивши сонцю оголені руки і ноги, після цього її не захотіли пускати в Дворянське зібрання. А при дворі іспанської королеви Ізабелли фрейлін, які провинилися, примушували засмагати, щоб категорично відмовити в появі у вищому суспільстві. І лише влітку 1922 року в Каннах знаменита французька красуня Коко Шанель оголосила журналістам про те, що обличчя кольору аспірину (яким так пишалися ніжні салонні панянки) виглядає нездорово і неприємно, красива шкіра – це засмагла шкіра.

            У розумінні сучасної людини засмага – це красиво і модно. Любителі позасмагати виграють подвійно, тому як сонячні ванни ще й дуже корисні для нашого організму. Сонце покращує циркуляцію крові, підсилює обмінні процеси, допомагає позбутися алергічних реакцій, дарує нам бадьорість і гарний настрій. Воно також благотворно впливає на кісткову систему, адже тільки під впливом сонячних променів в нашому організмі виробляється вітамін D3, без якого неможливо забезпечити нормальне засвоєння кальцію. Засмага сприяє очищенню сальних залоз, таким чином, ефективно допомагаючи справитися з висипаннями та іншими дерматологічними захворюваннями. Під впливом сонячного світла пом’якшується протікання запальних процесів в організмі людини, відбувається стимуляція регенерації постраждалих клітин, їх якнайшвидше відновлення. Неоціненна користь засмаги полягає у підвищенні стійкості до численних шкідливих речовин, наприклад, ртуті, сірковуглецю, свинцю, кадмію, бензолу.

           Але, як і все хороше, засмага має і зворотну сторону. На жаль, у кожного з нас є свій «сонячний резерв» і, залежно від рівня сонячної активності, типу шкіри і часу доби, наслідки засмаги бувають різними. Надмірне перебування на сонці може спровокувати передчасне старіння, негативно вплинути на імунну систему і навіть підвищити ризик розвитку раку шкіри. Крім того, перебуваючи на сонці, ми ризикуємо перегрітися і отримати сонячний удар. Щоб максимально захистити себе від агресивного впливу ультрафіолету і в той же час отримати задоволення від відпочинку, потрібно неухильно виконувати прості, але обов’язкові

            Правила безпечної засмаги:

            Засмагайте поступово. У перший день сонячні процедури не повинні перевищувати 20 хвилин. А коли шкіра звикне до сонця і стане трохи золотистою, час знаходження на сонці можна збільшити до 1 години.

            Уникайте прийняття сонячних ванн під час годин пік. В основному, влітку цей час з 10:00 до 17:00. В цей час шкіра найсильніше піддається ультрафіолетовій радіації, що виходить від сонця навіть у хмарні дні. Перебувати під відкритим сонцем опівдні небезпечно!

            Завжди носіть головний убір. Головний убір – обов’язкова умова, бозамість засмаги, можна отримати сонячний удар. З цієї ж причини частіше міняйте пози і не спіть, коли засмагаєте.

            Максимум рідини! На сонці з нашого організму випаровується величезна кількість вологи, що згубно впливає на зовнішність і здоров’я. Щоб підвищити захисні функції шкіри і відрегулювати водний баланс в організмі, пийте більше рідини.

            Гігієнічні процедури. Перед сонячними ваннами не потрібно мити обличчя і тіло з милом, а також користуватися парфумами і одеколонами. Цим можна збільшити чутливість шкіри до сонця.

            Не забувайте про сонцезахисні засоби. Перед засмаганням обов’язково наносьте сонцезахисні засоби, вони допоможуть захистити шкіру від ультрафіолетових променів. Підбирайте крем відповідно до типу вашої шкіри: чим чутливіше шкіра, тим більше повинна бути ступінь захисту вашого крему.

            Правила нанесення сонцезахисних засобів. Крем потрібно наносити на шкіру приблизно за 20 хвилин до того, як ви підете на пляж. Так він встигне вібратися в шкіру і його дія буде максимально ефективною. Якщо ви не тільки загоряєте, а й купаєтеся, то підбирайте або водостійкий засіб захисту, або не забувайте наносити крем кожного разу після водних процедур.

            Засмагайте активно. Перебуваючи на пляжі, корисніше не лежати, а рухатися – плавати, робити гімнастику, грати в м’яч. Рух сприяє кровообігу і обміну речовин в шкірі. Завдяки цьому засмага з’явиться швидше і буде рівномірніше.

            Зверніть увагу на своє харчування. Їжте продукти, багаті вітамінами С (свіжі овочі і фрукти), В12 (сир, м’ясо, риба) і РР (гречка, м’ясо, горох, пророслі злакові). Ці компоненти сприяють зміцненню захисного шару шкіри і волосся. Крім того, вони стимулюють діяльність сальних залоз, а це найнадійніший природний захист від шкідливого сонячного випромінювання.

NtJDO

            Якщо ви приймаєте ліки. Зверніть увагу на анотації до ліків, які ви приймаєте. Деякі з них можуть посилювати світлочутливість шкіри, що може обернутися пігментацією або алергією.

            Якщо, незважаючи на всі обережності, ви все ж таки обгоріли, на найближчий час відмовтеся від перебування на сонці і по можливості прийміть прохолодний душ або ванну. Пийте більше води, а від чаю, кави і алкоголю тимчасово відмовтеся – вони тільки підсилять зневоднення. Якщо шкіра обгоріла сильно, в першу чергу, прийміть знеболюючий засіб, який допоможе зняти запалення і запобіжить посиленню опіку. Після цього обережними рухами нанесіть на обгорілі ділянки шкіри хороший засіб від опіків, наприклад крем КАЛЕНДІТ-Е від ТМ ФарсіФарм.

            КАЛЕНДІТ-Е – це натуральний високоякісний крем на основі рослинної сировини. До його складу входять календула лікарська і ехінацея вузьколиста, завдяки корисним властивостям яких крем захищає клітини шкіри від передчасного руйнування, знімає подразнення, має бактерицидну, дезинфікуючу і ранозагоювальну дію. Володіє зволожуючими і вітамінізуючими властивостями і сприяє підтримці пружності та еластичності шкіри.

Поділитися
×