Як подолати нервові розлади в період менопаузи?

Нервувати – значить поступатися своїм слабкостям.

(Харукі Муракамі)

Ви стали помічати у себе підвищену дратівливість і Вас не радує ні улюблена робота, ні сім’я, ні звичнехобі? Прості життєві дрібниці, які раніше не викликали абсолютно ніякого занепокоєння, тепер засмучують до сліз, а настрій змінюється, як погода у березні? Початок менопаузи часто супроводжується у жінок такими неприємними симптомами, як зниження фізичної та розумової працездатності, погіршення пам’яті, підвищення дратівливості, вразливості та чутливості.

Зменшення вироблення жіночих статевих гормонів частенько зачіпає діяльність нервової системи і позначається на роботі головного мозку. У період менопаузи жінка нерідко замикається в собі, озирається назад, перебираючи в пам’яті прожиті роки, їй навіть може здаватися, що щастя залишилося позаду, а нових приводів для радості вже не буде. Махнувши на себе рукою, жінки перестають стежити за собою, тому що вважають себе старими і некрасивими, а значить, негідними уваги чоловіків. Зневіра і песимістичний настрій до того ж підкріплюються фізичним нездужанням. Загалом, що й казати, клімакс – це цілий комплекс, схожий на гордіїв вузол.

На щастя, всі ці негативні думки не мають нічого спільного з дійсністю і є лише плодом жіночої уяви на тлі нервового виснаження, обумовленого гормональним спадом. І як же виправити ситуацію? На 90% успішне подолання нервових порушень під час менопаузи залежить від самої жінки. Найголовніше – мобілізувати себе, налаштуватися на боротьбу з будь-якими проявами смутку і жалю до себе. Давно доведено, що жінки-оптимістки по натурі набагато легше переносять клімакс.

Так, на жаль, ніхто не в силах запобігти процес старіння організму, але з іншого боку, кожен вік має свої позитивні моменти. Як тут не згадати крилату фразу героя чудового мультфільму “Простоквашино” листоноші Пєчкіна: “Я, можливо, тільки жити починаю – на пенсію переходжу!”. І дійснобагато жінок зізнаються, що після п’ятдесяти у них почалося друге життя. І їх слова підкріплюються досить вагомими аргументами. Завдяки досвіду та життєвіймудрості, робота вже не викликає стільки занепокоєння, як колись. Діти виросли і покинули батьківський дім – тепер у мами є маса вільного часу. Можна нарешті пожити для себе, частіше бачитися з подругами, приділяти більше уваги чоловікові. Воістину, золотий час! Так навіщо ж витрачати його на непотрібні самокопання? Геть смуток-печаль!

Справитися з нервовими розладами під час менопаузи допоможуть наші прості рекомендації:

1) Свіже повітря і рух – відтепер дві самі головні заповіді для Вас. Як можна більше бувайте на свіжому повітрі. Якщо лінь вийти з дому, проста порада: заведіть собаку. Вона, хочеш не хочеш, витягне Вас на вулицю. Частіше провітрюйте квартиру і робочий кабінет. І обов’язково рухайтеся. Відкрийте для себе нове рухливе заняття, наприклад східні танці. Вони благотворно діють на нервово-м’язовий і зв’язковий апарат статевих органів, черевного преса і тазового дна. Ще дуже радимо йогу або плавання.

2) Якщо Ви палите – негайно кидайте! Куріння провокує припливи.

3) Зверніть увагу на харчування. Ваш раціон повинен бути по можливості багатий морепродуктами, кисломолочними продуктами, овочами і кашами. Протягом дня корисно пити трав’яні чаї, наприклад липовий, шавлієвий і ромашковий. Обмежте вживання цукру, солі, спецій, шоколаду, кави, чаю, коли, гарячих супів. Це все провокує припливи.

4) Спеціально окремим пунктом: обмежте вживання жирів. При клімаксі обмін речовин сповільнюється і, відповідно, зростає можливість придбання зайвої ваги і підвищується ризик заробити атеросклероз.

5) Перегляньте звички в одязі. Відправте в утиль або роздаруйте подругам речі з синтетичних тканин. Тепер Ваш вибір – натуральні, приємні тілу матеріали. Намагайтеся одягатися так, щоб, якщо раптом стане жарко, Ви могли з легкістю позбутися одного-двох шарів одягу.

6) Освоюйте техніки розслаблення, наприклад медитації, дихальні гімнастики, аутотренінги. Добре допомагають розслабитися водні процедури, тому неодмінно запишіться до басейну. Уміння вчасно розслабитися знижує інтенсивність припливів і допомагає привести нерви в порядок.

Для усунення перепадів настрою і поліпшення самопочуття в період клімаксу з давніх часів застосовується шавлія лікарська. Вона дуже позитивно впливає на стан нервової системи і на роботу мозку. Рослина усуває функціональні розлади нервової системи, підсилює фізичну і розумову активність, відновлює енергію, знімає напругу, бореться зі стресом і депресіями.

Шавлія багата на жіночі фітогормони, тому їїзастосування дуже корисно для жіночого організму. Фітоестрогени у складі шавлії подовжують молодість шкіри, сприяють збереженню блиску, кольору і природної пишноти волосся, гальмують небажаний ріст волосся. Ще шавлія традиційно використовується для зменшення надмірного потовиділення під час клімактеричних припливів у жінок.

Шавлія лікарська – головний і єдиний компонент натурального рослинного препарату ТМ ФарсіФарм САЛЬВІГОЛ. Завдяки дивовижним властивостям шавлії, САЛЬВІГОЛчинить обширну комплексну дію на організм жінки в період менопаузи. САЛЬВІГОЛ не тільки допомагає впоратися з нервовими розладами в клімактеричний період, а й нормалізує рівень естрогену і прогестерону в організмі жінки, прискорює оновлення клітин організму, допомагає позбутися від припливів жару і пітливості, підсилює сечовиділення і виводить шлаки з організму, а також чинить омолоджуючий ефект.

Поділитися
×