Як веселощі впливають на наше здоров’я? Цікаві факти про сміх

Завтра весь світ буде відзначати День сміху. А чи знаєте ви, що це не тільки найбільш веселе, але і найкорисніше свято. Чому? Весь секрет – в чудодійних властивостях сміху. Напередодні цього свята ми хочемо поділитися з вами деякими цікавими фактами, які допоможуть по-іншому поглянути на сміх і його неоціненну користь для нашого організму.

Сміх продовжує життя. Вважається, що якщо людина сміється не менше 17 хвилин на добу, вона подовжує собі життя на один рік. А коли шведські медики стали порівнювати тривалість життя відомих акторів театру за останні два з половиною століття, виявилося, що коміки жили набагато довше, ніж трагіки.

Сміх покращує роботу кишечника. Коли ми від душі сміємося, м’язи черевного преса напружуються, і це підтягує м’язи гладкої мускулатури кишечника, допомагаючи йому працювати краще. Так що сміх – це своєрідна гімнастика для кишечника.

Сміх додає стрункості. При сильному і заливчастому реготі, коли людина згинається навпіл і мало не труситься від сміху, організм худне як мінімум на півкіло в годину сміху. Однак і 10-15 хвилин сміху достатньо для того, щоб спалити кількість калорій, еквівалентну плитці шоколаду середнього розміру.

Сміх підвищує апетит. Батько медицини Гіппократ ще 2000 років тому зазначав, що жвава і весела розмова за обідом сприяє гарному травленню. Це дійсно так, хоча сміятися саме під час обіду необов’язково.

Сміх перемагає інфекції і застуди. Віруси і бактерії відступають перед веселим сміхом, тому що він сприяє виробленню антитіл, а також збільшує кількість лейкоцитів, які борються із запаленнями і навіть онкологічими захворюваннями.

Сміх лікує астму і бронхіт. Справа в тому, що повітря, що виривається з легенів під час сміху зі швидкістю близько 100 км/год, позбавляє дихальні органи від застою слизу. Не випадково японські лікарі прописують сеанси сміхотерапії хворим на туберкульоз.

Сміх захищає серце. Медики відзначають дивну закономірність: усі «сердечники» сміються набагато рідше, ніж звичайні люди, що не страждають подібною недугою. На думку лікарів, сміх зміцнює внутрішню поверхню серцевої порожнини і судин, а також є відмінним кардіотренуванням.

Сміх зменшує біль. Ендорфіни – гормони радості, які вивільняє сміх, не тільки рятують нас від смутку і роздратування. Вони також полегшують біль.

Сміх стимулює роботу мозку. Поки ви смієтеся, ваш мозок налаштовується на роботу на гамма-частоті, найвищій з п’яти відомих. З гамма-частотою пов’язана найінтенсивніша пізнавальна і розумова діяльність головного мозку, так що робочий процес тільки виграє від того, що ви періодично посміюєтесь!

Сміх знижує рівень цукру. В одному дослідженні з’ясувалося, що у хворих на цукровий діабет, які перебувають на одному і тому ж раціоні харчування, рівень цукру в крові знижується після перегляду комедій.

Сміх приваблює. Дослідження, проведене доктором Робертом Провіном, встановило, що в крос-гендерних бесідах жінки сміються на 126 відсотків більше, ніж чоловіки, причому чоловіки воліють викликати сміх. Крім того, виходячи із шлюбних оголошень, жінки на 62 відсотки частіше шукають партнера з почуттям гумору. І взагалі почуття гумору більш характерно для чоловіків – основна заслуга в цьому належить чоловічому статевому гормону тестостерону. А ось 61% чоловіків вважають веселих і усміхнених жінок більш привабливими.

Сміх корисний для пам’яті. Дослідники з каліфорнійського університету розділили 20 літніх людей на дві групи – одна дивилася смішні відео, а інша мовчки сиділа протягом 20 хвилин. І до, і після сесії, обидві групи пройшли тест на короткочасну пам’ять… У групи «гумористів» результати тесту значно покращилися – 43,6 відсотка порівняно з 20 відсотками в групі «без гумору».

Сміх зміцнює м’язи обличчя. Багато хто думає, що від сміху з’являються зморшки. Проте фахівці запевняють, що сміх зміцнює м’язи обличчя, робить шкіру здоровіше і молодіше.

Сміх змінює сприйняття світу. Сміх впливає на візуальне сприйняття таким чином, що ми більш повно бачимо всі предмети і явища – обома півкулями відразу, сприймаючи їх такими, як є. Напевно, чули вислів: очі відкрилися? Так от це про сміх.

Навіть очікування сміху покращує самопочуття! В ході експерименту над 10 добровольцями повідомлення про те, що їм будуть показані смішні відеоролики, прийшло за два дні до самого заходу. За цей час вченими Каліфорнійського університету було встановлено, що думка про майбутні веселощі знижує рівень депресивності на 51%, втоми — на 16% і збентеження — на 36%.

Сміх корисний для відносин. Дослідження показують, що пари, які сміються і посміхаються при обговоренні делікатних тем, краще відчувають себе при безпосередньому спілкуванні і повідомляють про більш високий рівень задоволеності відносинами. Також вони схильні довше залишатися разом.

Сміх за приписом лікарів. Людям, які не вміють сміятися, лікарі рекомендують штучно викликати сміх, підготувавши архів кумедних фотографій або карикатур. Достатньо 7 хвилин в день, щоб згодом відчути цілющий вплив реготу.

Сміх допомагає… завагітніти! Ізраїльськими вченими однієї з найбільш відомих клінік, що займається проблемами безпліддя, був проведений цікавий експеримент, у якому взяло участь 200 пацієнток стаціонару. Їх розділили на дві групи. Перша група лікувалася за стандартною програмою, а друга – за новою методикою, суть якої полягала в сміхотерапії. До пацієнток відразу після процедури ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) в палату приводили… клоунів! У ході експерименту у першій групі, яка отримувала стандартне лікування, завагітніло 20 жінок, а в другій – 38! Тобто результат лікування виявився майже в 2 рази краще.

Сміх заразний! Приказка «засмійся і весь світ засміється з тобою» – це не просто вислів, сміх дійсно заразний. Звук сміху активує ділянку премоторної зони кори головного мозку, яка бере участь в русі ваших лицьових м’язів, щоб вони відповідали звуку й були готові приєднатися.

Сміх потрібен навіть у космосі! Забавно, але факт: американський астронавт обов’язково повинен мати почуття гумору, здатність жартувати і сміятися. Це перевіряється фахівцями з відбору претендентів разом з іншими якостями, в тому числі фізичною витривалістю.

Як бачите, сміх безмежно корисний для нашого організму. Так що смійтеся більше, живіть довше, будьте позитивніше і здоровіше!

Поділитися
×