Як відновитися після вірусних захворювань

Фахівці кажуть, що відновлення після серйозного вірусного захворювання триває кілька тижнів, а то і пару-трійку місяців. За час хвороби в організмі накопичується величезна кількість шкідливих речовин і токсинів, до того ж медикаменти, які під час хвороби ми поглинаємо пачками, відображаються на роботі печінки і нирок, а також інших внутрішніх органів.

Після перенесеного захворювання важливо приділити увагу правильним діям, які допоможуть організму справитися з наслідками хвороби і швидко вийти на робочий режим.

  1. Кишечник у фокусі

Звичайно ж, швидке відновлення після перенесеної вірусної інфекції багато в чому залежить від стану мікробіома кишечника. Висока температура, застосування лікарських засобів під час хвороби не можуть не позначитися на чисельності корисних бактерій, що живуть в кишечнику і відповідальних за наш імунітет. Тому обов’язковою умовою швидкого відновлення є прийом пробіотиків, як у дорослих, так і у дітей. Канадський виробник Lallemand Health Solutions Inc. пропонує високоефективні комбіновані пробіотичні засоби ЛАКТЕН і ЛАКТЕН КІДС для відновлення і поліпшення мікрофлори кишечника, природного захисту кишкової мікрофлори.

  1. Вітаміни та мікроелементи

Важливе правило після перенесеного захворювання – наситити організм вітамінами і мікроелементами. По-перше, потрібно налягати на овочі та фрукти, а також на зелень, яка крім вітамінів, багата також мікроелементами, які складно знайти в повсякденній їжі. Також організму, швидше за все, знадобляться додаткові вітаміни, тому потрібно підібрати якісний комплекс в аптеці і дотримуватися рекомендованих доз.

  1. Шкідливості під забороною

Вкрай важливо виключити з раціону шкідливу їжу – перш за все, всі копченості, алкоголь, напівфабрикати, жирне смажене м’ясо та інше. Це пов’язано з тим, що після хвороби організм і так ослаблений, а неперебірливі в харчуванні пацієнти ускладнюють процес відновлення тим, що змушують печінку і шлунок працювати на знос, щоб «перетравити», скажімо, смажені курячі крильця або піцу.

  1. Рослинні засоби, що прискорюють відновлення

Для підвищення імунітету при вірусних захворюваннях, а також для прискорення відновлення працездатності організму після хвороби застосовується комплексний імуностимулюючий і противірусний засіб на рослинній основі ФЛАВІРІН. Завдяки корисним властивостям рослинних компонентів Щучки дернистої (Deschampsia caespitosa) і Війника наземного (Calamagrostis epigeios), що входять до його складу, ФЛАВІРІН підтримує оптимальний стан імунної системи, сприяє поліпшенню загального стану організму, чинить детоксикаційну і антиоксидантну дії. Завдяки високій безпеці, ФЛАВІРІН застосовується у дітей з 3-х років.

  1. Вам необхідний йод

Для підняття імунітету і відновлення організму вкрай важливий йод – він впливає на загальне фізичне і психічне здоров’я і бере участь в регулюванні практично всіх видів обміну, стані нервової і серцево-судинної систем. Тому краще перейти на морську і йодовану сіль під час приготування їжі, а також регулярно їсти морську капусту і морепродукти.

  1. Води потрібно багато

Коли людина хворіє на ГРВІ, в організмі накопичуються токсини – продукти життєдіяльності вірусів. Через це людина може швидко втомлюватися, постійно хотіти спати і скаржитися на головний біль. Щоб позбутися від інтоксикації, варто пити якомога більше рідини – мінімум півтора літра в день. Це може бути як звичайна вода, так і чай з лимоном або малиною або інший напій.

  1. Сон за розкладом

Вчені довели, що чим більше людина спить, тим менш уразливою вона стає до хвороб. Адже імунній системі потрібен час для перезавантаження. Відразу після одужання лікарі рекомендують дотримуватися режиму – кожен день засинати і прокидатися в певний час. Перед тим, як лягати в ліжко, також варто провітрювати кімнату. Спати потрібно не менше 8 годин.

Поділитися
×