Які секрети таїть маловивчений орган тимус (Частина 2)

У попередній частині статті ми говорили про безліч функцій, які виконує вилочкова залоза в нашому організмі, і напевно, ні в кого не залишилося сумнівів у тому, наскільки важливий цей орган для нашого організму. У цій же частині статті ми розповімо про захворювання тимуса і розкриємо секрети, як подовжити життя вилочкової залози в старшому віці.

Захворювання тимуса

Хвороби вилочкової залози зустрічаються рідко. Проявляються порушення роботи тимуса у дорослих симптомами наступного плану: спостерігаються часті інфекційні захворювання, порушення в диханні, «тяжкість» очних повік, нерідко спостерігається м’язова втома, активізується процес утворення пухлин. Тимоми – найчастіші пухлини вилочкової залози. Часто пацієнти не пред’являють ніяких скарг, і тимомивиявляються випадковою знахідкою при КТ дослідженні грудної клітини. Для лікування тимом використовують хірургічний метод.

Тимомегалія у дітей

Тимомегалія – ​​виражене збільшення тимуса. Більшість батьків навіть не чули про це захворювання, тому що педіатри вкрай рідко вносять цей діагноз у карту розвитку дитини. Проте, цей патологічний стан широко поширений серед дітей раннього віку. Саме тимомегалія є основотвірною в формуванні лімфатичного діатезу у дітей. Гіперплазія вилочкової залози призводить до зниження імунітету у дитини, тому такі діти частіше за інших хворіють на вірусні респіраторні інфекції.

baby plays in doctor toy bear and stethoscope

Причини патології. Сьогодні більшість вчених упевнені, що тимомегалія формується ще у внутрішньоутробному періоді – при наявності ускладнень вагітності або в результаті патологічних пологів. Також встановлено, що дане захворювання передається генетично.

Які симптоми тимомегалії? Батьки першими можуть запідозрити наявність збільшення вилочкової залози у своєї дитини. Допомогти в цьому можуть такі симптоми, як велика вага дитини при народженні, надмірна блідість і пітливість, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр (37,0-37,5°C) без ознак респіраторної інфекції, тривалий кашель, що не піддається лікуванню, видима венозна сіточка на грудях малюка, часті відрижки, помітні порушення серцевого ритму, напади задишки. У більш старших дітей виявляється збільшення різних груп лімфатичних вузлів, збільшення мигдаликів, аденоїдів, поява на шкірі малюка мармурового малюнка, постійно вологі холодні долоні і стопи, збільшення маси тіла аж до ожиріння, часті алергічні реакції і дерматити.

Особливо уважними повинні бути батьки новонароджених дітей і дітей до року, так як з великою часткою ймовірності доведено, що при цій аномалії конституції підвищується ризик синдрому раптової смерті в періоді новонародженості. Якщо в родині мали місце такі випадки, новонародженому показано УЗД тимуса.

Як уповільнити старіння тимуса в дорослому віці?

Незважаючи на усталені відомості про вилочкову залозу і її поступову атрофію з віком, на практиці все не так однозначно. Отже, що ж корисного ми можемо зробити для тимуса?

  1. Уникати надмірних стресів.На функціях вилочкової залози вкрай негативно позначаються часті й тривалі стреси. Під час стресу залоза стискається, що призводить до зниження життєвої енергії. Стреси вимагають мобілізації всіх Т-лімфоцитів, в результаті чого вилочковійзалозі доводиться в терміновому порядку готувати нових захисників. Тому у людини, що часто ризикує і нервує, вилочкова залоза зношується і старіє швидше. Однак варто зазначити, що і недолік кортизолу, що виробляється наднирниками, також призводить до передчасного «зносу» тимуса.
  2. Харчуватися так, як «подобається» тимусу.Як і всі органи імунної системи, вилочкова залоза обожнює білок, який, з одного боку, є будівельним матеріалом для антитіл, а з іншого – посилює активність її власних клітин. Причому перевагу слід віддавати білкамтваринного походження (їх можна знайти в рибі, м’ясі, сирі, молочних продуктах). Крім того, виродження вилочкової залози можна зупинити і навіть відновити її завдяки елементу цинку. Достатнє вживання цинку може підвищити ефективність тимуса до рівня набагато більш молодого організму. Найбільше цинку міститься в маковому насінні, яловичині, гарбузовому і соняшниковомунасінні, горіхах, яєчному жовтку. Для функціонування тимуса також необхідні вітаміни групи В.
  3. Уникатипереохолодження.Переохолодження негативно позначається на здоров’ї вилочкової залози, а ось теплові процедури на зразок сауни, теплої ванни або зігріваючого компресу обов’язково припадуть їй до смаку. Саме тому під час хвороби підвищується температура – вона дає «зелене світло» всьому імунітету. Правда, захоплюватися стимуляцією вилочкової залози імунологи не радять, адже тривала активність неминуче призведе до виснаження органу, а це може викликати зворотний ефект. Так що прогрівати тимус слід не довше 5-10 днів, бажано незадовго до періоду застуд.
  4. Стимулювативилочковузалозу. У нетрадиційній медицині відомий дуже дієвий метод стимуляції тимусу. Процедура полягає в легкому поплескуванні по ньому рукою. Потрібно постукувати по місцю розташування залози кінчиками пальців або вільно стиснутим кулаком 10 – 20 разів, вибираючи приємний для Вас ритм (тертя ж надає зворотний, послаблюючий ефект). Знаючі люди кажуть, що якщо Ви щоранку регулярно будете активізувати свій тимус і повторювати цю процедуру кілька разів протягом дня, то вже через короткий проміжок часу відчуєте себе значно енергійніше і міцніше. Якщо у Вас часті напади тривоги, паніки, стресу – робіть це декілька разів на день і Ви зможете повернути собі життєвий баланс.
  5. Робитиспеціальну вправу.Для оздоровлення вилочкової залози рекомендують робити наступну вправу. Поставити ноги на ширині плечей, а руки витягнути уздовж тулуба. З вдихом повільно закидаємо голову назад і одночасно розводимо плечі в сторони і назад. З видихом схиляємо голову вперед і притискаємо підборіддя до грудей і одночасно переміщуємо плечі максимально вперед. Вправу потрібно робити повільно і повторювати кілька разів, поступово збільшуючи їх кількість.
  6. Сміятисябільше!Сміх має масу переваг для здоров’я людини, однією з яких є активація тимуса.
Поділитися
×