Яку воду краще пити? Давайте поговоримо (Частина 2)

Наука вказує на страшну статистику. Виявляється, людина в середньому випиває за все своє життя близько 35 тонн рідини. А, якщо з цієї рідини відняти чисту воду, то виявиться близько 500 склянок всіляких забруднювачів, солей і важких металів. Зауважте, що це досить приблизна статистика, розрахована на досить сприятливі умови проживання людини.

Продовжуємо розмову про те, яку воду краще пити, а більш конкретно, про способи її очищення.

Фільтр-глечик

За!

За допомогою фільтра-глечика можна очистити воду від хлору, шкідливих мікроелементів, зайвої жорсткості і навіть бактерій. При цьому існують касети, що дозволяють не змінювати рН, додавати в воду потрібні елементи, наприклад, фтор, магній. Фільтр-глечик компактний, не вимагає підключення і має демократичну ціну.

Проти!

Ступінь фільтрації нижче, ніж у більш дорогого устаткування з очищення, а обсяги одержуваної води набагато менше. Крім того, великий недолік цього пристрою – необхідність часто міняти картриджі, які коштують недешево.

В середньому організму необхідно близько 30 мл води на кожен кілограм ваги людини. Зауважте, не рідини, а води! Організму постійно потрібно чиста вода, а всі інші види рідини містять в собі безліч речовин, які потім потрібно буде вивести з організму.

Побутовий проточний фільтр

За!

Побутові фільтри води – найзручніший спосіб самостійно очищати воду з-під крана. Вода, як правило, фільтрується за допомогою вугільних фільтрів, які очищають її від більшості шкідливих домішок. Наявність змінних картриджів дозволяє використовувати фільтри тривалий час з незмінною якістю очищення. Очищену проточним фільтром воду можна пити без кип’ятіння, і це дозволяє зберегти всі корисні речовини. Також фільтрована вода краще підходить для приготування їжі, так як не має неприємного запаху або металевого присмаку.

Проти!

Дуже часто, поставивши проточний фільтр на воду у себе вдома, ми подумки малюємо собі жирну галочку і забуваємо, для чого він взагалі ставився! Іноді можуть пройти роки, перш ніж в голову прийде думка змінити картридж. У цьому полягає головна небезпека проточних фільтрів! Якщо своєчасно не поміняти картриджі, в них починають розмножуватися бактерії і грибки, які становлять велику небезпеку для здоров’я. А якщо у вашому регіоні вода дуже брудна, то міняти картриджі потрібно досить часто, так як вони швидко заповнюються.

Ще один важливий момент! Проточними фільтрами потрібно користуватися дуже часто, мінімум 1 раз на день, знову ж таки, щоб не спровокувати розвиток грибків і бактерій. Тобто, якщо ви поїхали у відпустку і тиждень не відчиняли кран, по приїзду потрібно міняти картриджі в фільтрі.

Вода, очищена за допомогою зворотного осмосу

За!

Зворотний осмос – найсучасніший спосіб очищення води від домішок. Система зворотного осмосу дозволяє отримувати воду дуже високого ступеня очищення (близьку до дистильованої). Фільтри зворотного осмосу проводять найбільш якісне (повноцінне) очищення води.

З води видаляються такі шкідливі речовини, як магній, ртуть, нітрати, нітрити, стронцій, миш’як, свинець, сульфати, залізо, хлор, а також багато бактерій і вірусів.

Проти!

Мало хто знає, що фільтр зворотного осмосу також видаляє корисні мінерали. Фактично, процес зворотного осмосу видаляє 92-99% корисного кальцію і магнію! А також натрій, фтор та інші вкрай необхідні для здоров’я людини мінерали. Тому вода, очищена зворотним осмосом, є «мертвою».

Проаналізувавши сотні наукових досліджень, що стосуються зворотного осмосу, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала звіт про те, що така вода «певним чином несприятливо впливає на організм тварин і людини».

Споживання води зворотного осмосу навіть впродовж кількох місяців може викликати серйозні побічні ефекти, в той час як наслідки більшості хімічних речовин, що зазвичай зустрічаються в питній воді, проявляються після тривалого впливу. Мало того, оскільки вода зворотного осмосу не має достатньої кількості мінералів, коли вона споживається, вона також вилуговує з організму мінерали, що надходять з харчових продуктів.

З початку 1960-х років епідеміологічні дослідження в багатьох країнах по всьому світу повідомили, що вода з низьким вмістом кальцію і магнію пов’язана з підвищеною захворюваністю і смертністю від серцево-судинних захворювань.

Зворотний осмос + ремінералізація

За!

Ремінералізація – це усунення побічного ефекту очищення води методом зворотного осмосу, коли вода штучно збагачується корисними речовинами. Використовуючи різні мінеральні добавки для відфільтрованої води, можливо надати їй відсутні властивості і значно поліпшити споживчі та профілактичні властивості.

Проти!

Воду, штучно збагачену мінералами, не можна назвати природною, і засвоюватися вона також буде трохи важче.

Бутильована вода

За!

Зупинивши свій вибір на бутильованій воді, можна вибирати з різних варіантів. В бутлях можна купити питну бутильовану, очищену, мінеральну столову, лікувально-столову і лікувальну, штучно мінералізовану, артезіанську, колодязну, талу льодовикову, ключову і газовану воду.

Проти!

Переважний відсоток питної води – доочищена вода з водопроводу, про нюанси якої ми говорили раніше. Крім того, на ринку бутильованої води існує безліч підробок: наприклад, звичайну воду з-під крана можуть продавати під виглядом очищеної. Вчені застерігають, що питна вода, яка продається в пластиковій тарі, часто може мати шкідливі для здоров’я властивості. Ще одним недоліком бутильованої води є необхідність постійного поповнення її запасів.

На замітку! У США і країнах Євросоюзу справжню джерельну воду не можна зустріти в поліетиленових ємностях на 1,5 або 5 літрів для кулерів – вся вона продається в скляній тарі невеликого обсягу і за чималі гроші.

Поділитися
×