Здоровий кишківник – запорука довголіття

Щастя – це хороший рахунок в банку,

хороший кухар і хороше травлення.

(Жан-Жак Руссо)

В давнину слово “живіт” означало життя. Виявляється, наші предки були дуже прозорливі і без всяких досліджень розуміли, що здоров’я і довголіття всього людського організму напряму залежить від правильної роботи кишківника. Відомий вчений Ілля Мечников колись висловив досить цікаву гіпотезу. На його думку, людина, на відміну від тварини, боїться смерті тому, що вона помирає, так і не відпрацювавши свій ресурс. І виною тому самоотруєння в результаті неправильної роботи кишківника.

Сучасний спосіб життя призвів до того, що в наш організм пересталапотрапляти потрібна кількість корисних речовин, які вкрай необхідні для злагодженої роботи шлунково-кишкового тракту. Швидкий темп життя вимагає від людини швидкого вгамування голоду, а з цим куди краще впорається високовуглеводна, жирна їжа. І хто замислюється про те, що кишківнику для нормальної роботи потрібна клітковина? Овочі, фрукти, бобові, нешліфовані цільні крупи – це стимулятори м’язової активності кишківника, тому повинні потрапляти в наш організм щодня у великій кількості. Харчуватися потрібно так, щоб кожен день в організм надходило мінімум 40 грамів клітковини, а це близько 400 грамів свіжих овочів і фруктів.

 

            Чому погана моторика кишківника так небезпечна для нашого організму?

  1. Перешкоджає нормальному розвитку і відновленню клітин слизової. При порушенні перистальтики відбувається отруєння організму токсинами. Будь-яка клітина нашого організму, в тому числі і клітини слизової кишківника, проходить кілька етапів свого розвитку. Але якщо в якийсь момент клітина, що розвивається, буде піддана дії токсинів, то цілком можливо, вона може поміняти свій генотип, щоб пристосуватися до нових умов існування. Так починається розвиток новоутворень.
  2. Ускладнює роботу внутрішніх органів. Накопичуючись і збільшуючись в обсязі, вміст кишечника призводить до його розтягнення, істотної зміни форми і розміру. У результаті цього відбувається зміщення і здавлювання внутрішніх органів, що негативно впливає на їх роботу.
  3. Як стверджують фахівці, викликає 90% хвороб в нашому організмі. Під час запору токсини потрапляють в кров і циркулюють в ній, отруюючи весь організм. У напруженому режимі працюють печінка, нирки, шкіра, легені. Подібне самоотруєння ставить організм у вкрай важкі умови, швидко його зношує і служить причиною розвитку величезної кількості хвороб – від звичайних простуд, алергій та паразитарних хвороб до онкологічних, серцево-судинних, шкірних захворювань і гормональних розладів.
  4. Сприяє психоемоційним розладам. Звучить дивно, але в наукових колах існує думка, що великі диктатори минулого, наприклад Гітлер і Наполеон, виношували свої найстрашніші плани в стані запору кишечника.

Для здоров’я кишківника, крім усього іншого, необхідна правильна мікрофлора.

            Функції корисної мікрофлори в нашому організмі

  1. Сприяє збереженню слизової кишечника, збільшує її секреторну і всмоктувальну здатність.
  2.  Забезпечує синтез всіх вітамінів групи В, значну частину нікотинової кислоти (до 75% від добової потреби в ній організму) і інших вітамінів, ряду амінокислот і білків (особливо при їх дефіциті).
  3.  Пригнічує умовно патогенну і навіть патогенну мікрофлору.
  4.  Високе видове різноманіття корисної мікрофлори кишечника покращує обмін речовин і перешкоджає ожирінню.
  5.  Бере участь у формуванні місцевого імунітету слизової кишківника.
  6.  Синтезує ряд біологічно активних речовин, які руйнують антигени, що надходять з їжею.

Зберегти правильний баланс мікрофлори кишківника сучасній людині дуже складно. Наприклад, для наповнення кишківника лакто- і біфідобактеріями нам необхідно регулярно вживати молочний білок, який міститься в молоці, кефірі, сметані і сирах. Легко сказати, але не так легко зробити. Сьогодні полиці магазинів пропонують порошкові молочні продукти з великим терміном придатності, в яких живих бактерій немає. Ось і виходить, що кількість корисної мікрофлори значно скорочується, а на її місці починає розвиватися умовно патогенна флора. При зниженні корисної флори до 50% формально хвороба ще відсутня, але це вже не здоров’я. Людина перебуває у пограничній фазі, коли навіть невеликий провокуючий момент в харчуванні може викликати порушення функції кишечника. І в такому стані сьогодні живе близько 40% населення нашої країни.

Незалежно від віку, ми завжди хочемо бути здоровими, як можна довше не старіти, добре виглядати і мати гарне самопочуття, тому потрібно піклуватися про стан кишківника. При перших ознаках дисбактеріозу необхідно змусити себе харчуватися правильно і почати прийом спеціальних препаратів – пробіотиків і пребіотиків. Пробіотики – це ті самі корисні бактерії, які життєво необхідні нашому шлунково-кишковому тракту, а пребіотики – це речовини, які створюють умови для цих бактерій в кишківнику. Новий препарат ТМ ФарсіФарм ЛАКТЕНмістить у своєму складі як пробіотики, так і пребіотики, тому подвійно ефективний для відновлення і підтримки нормального балансу мікрофлори кишківника.

Бережіть кишківник, в ньому здоров’я і довголіття всього організму!

Поділитися
×