Здоровий сон. Які рослини в спальні побажають нам на добраніч?

Вважають, що успіх приходить до тих, хто рано встає.

Ні: успіх приходить до тих, хто встає в хорошому настрої.

(Марсель Ашар)

Здоровий сон – це запорука бадьорості і прекрасного самопочуття. Він необхідний для відновлення фізичних сил організму і його імунної системи. Від якості сну залежить не тільки наш настрій, але і працездатність, опірність інфекціям і стійкість до інших захворювань. Але для того, щоб сон справляв позитивний вплив на організм, важливо, щоб він був комфортним, спокійним і глибоким. А ось це вже залежить від умов, які ми створюємо собі самі.

Woman Sleeping Peacefully January 8, 2004

            Повітря в спальні

От були часи! Хати тільки зі зрубу, натуральні меблі з дерева, для обробки стін – глина та побілка. Все натуральне, створене природою!

А сьогодні… Оточивши себе всімома досягненнями, створеними для комфортного життя, ми перетворили своє житло в непроникну коробку і поглинаємо на повні груди повітря, яке, як би м’якше сказати, не зовсім безпечне для нашого здоров’я. Воно пересушене і переповнене шкідливими речовинами, які виділяють матеріали, з яких виготовлені меблі в нашій спальні, вікна та інші деталі інтер’єру.

Як зробити повітря чистішим? Звичайно ж, перші помічники у вирішенні цього питання – рослини. Поговоримо про кімнатні рослини для спальні.

Які кімнатні рослини найкраще підходять для спальні?

Найголовніший критерій при виборі квітів для спальні – це їх здатність очищати повітря. Щоб визначити такі рослини, вчені провели ряд експериментів. В одному з досліджень вони наповнили невелику камеру газами. У забруднене приміщення помістили рослини, щоб вибрати найкраще. Рекорд встановив хлорофітум. Це квітка з феноменальною швидкістю нейтралізувала шкідливі речовини і повністю за добу очистила повітря в камері. Тому на перше місце серед кращих кімнатних квітів у спальні ми відправляємо хлорофітум. Ще одна рослина, яка володіє хорошими властивостями очищення повітря, – це спатифіллум, він також сприяє спокійному міцному сну.

Генератор кисню – друге ім’я чудової рослини сансевіерія (тещин або зміїнийязик). До того ж сансевіерія здатна підвищувати імунітет, охороняти від застуди і від атмосферних перепадів. Порада: прекрасно тримати цю рослину в кімнаті хворих діабетом і гіпертонією. Сансевіерія входить в десятку найбільш корисних для людини рослин.

Наступна рослина також давно нам усім відома і, можна сказати, злегка набридла – це алое. Тим не менш, алое чудово знижує вміст отруйних речовин у кімнаті, наприклад, поглинає до 90% формальдегіду, який виділяють меблі з ДСП. На відміну від багатьох квітів, алое і вночі продовжує виділяти кисень і поглинати вуглекислий газ. Такими ж властивостями володіє і каланхое. Особливо ці квіти необхідні в спальнях для літніх людей.

Яку квітку можна знайти на підвіконнях у будинку будь-якої бабусі? Звичайно, герань. І знаєте що? Наші бабусі все-таки чинять мудро, бо ця рослина дуже корисна для здоров’я. Вона озонує повітря, вбиває віруси і бактерії, позбавляє від головного болю, знімає внутрішнє напруження, допомагає нормалізувати гормональний фон у жінок і допомагає подолати безсоння. А ще в кімнатах, де вона росте, фактично немає мух і комарів. Єдине, з цією квіткою варто бути обережним людям, схильним до алергій.

Чудовий квітка для спальні – бегонія. Давно відомо, що бегонія підвищує життєву енергію і створює чудовий настрій, сприяє швидкому одужанню, допомагає впоратися з будь-якими проблемами. Аромат бегонії позбавляє від депресії, а сама рослина ефективно бореться з мікробами і шкідливими речовинами. Особливо ефективні бегонії щодо стрептокока і стафілокока

Бактерицидними властивостями володіють всі кімнатні цитруси. У магазинах неважко купити і лимон, і мандарин, і каламондін. Можна виростити цитрусове деревце з кісточки, але воно не принесе плодів.

Кактус – гарна рослина для спальні. І хоча багато любителів Фен-шуй з нами не погодяться, вони все ж не зможуть заперечувати його користь для здоров’я. Кактус вбиває мікробів і знижує шкідливу іонізацію повітря, захищаючи нас від електромагнітного випромінювання. Особливо корисний кактус буде в спальні, де є телевізор або комп’ютер. Розташуйте кактус поруч із технікою, щоб захистити себе від шкідливого електромагнітного випромінювання.

Фікус радять тримати в спальні з різних причин. З одного боку, за народним повір’ям фікуси роблять відносини подружжя більш теплими і душевними. З іншого боку, вчені впевнені, що фікуси відмінно очищають повітря від шкідливих домішок і токсинів. А ще ця рослина має широкий спектр фармакологічних властивостей і часто застосовується в народній медицині.

Кімнатні рослини, які точно не побажають вам хороших снів

Монстеру багато джерел ставлять на перше місце в рейтингу квіток «не для спальні», так як при необережному поводженні з нею вона може привести до отруєнь. Також отруйні для людини олеандрплюмеріястрофантускатарангуспахіподіумродедендронмолочайбровалліякротондиффенбахія і брунфельсія.

Лілія теж не рекомендується для спальні. Крім того, що вона швидко з’їдає кисень, а натомість виділяє вуглекислий газ, вдихання її ароматів може викликати ранковий головний біль і безсоння вночі. Папороть також викликає головний біль, виділяючи багато вуглекислого газу вночі.

Вважається, що орхідеї активізують нервову систему і це може призвести до безсоння.

На закінчення

Звертаючи увагу на корисні-шкідливі властивості рослин, не забувайте про інший важливий момент. Якщо, поглянувши на квітку, ви відчуваєте захоплення або умиління, значить, вона ваша, так як ваші енергетики збігаються. Якщо ж при погляді на рослину ви відчуваєте сумнів або, того гірше, неприйняття – краще вам триматися один від одного подалі.

Поділитися
×