Звуки і наше здоров’я (Частина 1)

Наш світ сповнений різних звуків. Шум міста, звуки телефонів і інших гаджетів, тупіт сусідів, гавкіт собаки на сусідній вулиці, звук дощу, що барабанить по склу, – все це наш слух проектує на нашу свідомість. Ви тільки задумайтеся! Звук поширюється в повітрі зі швидкістю 335 м/сек, а в воді – зі швидкістю 1463 м/сек. Людське тіло приблизно на 70% складається з води, а це означає, що людина – ідеальний приймач для звукових коливань. Але виявляється, звуки можуть впливати не тільки на наші емоції, а й наш фізіологічний стан. Тобто «неправильні» звукові вібрації здатні не тільки зіпсувати нам настрій, але і можуть стати причиною деяких захворювань.

Вплив звуку на організм людини

Наші органи відчуттів призначені, крім виконання своїх прямих функцій, для насичення людини енергією і для стимуляції роботи головного мозку. Від постійного розвитку головного мозку залежить життєдіяльність нашого організму. Наш слуховий апарат здатний сприймати чутні і нечутні частоти, направляючи їх в головний мозок, де далі відбувається передача імпульсів до органів і систем.

Як показують дослідження, вплив позитивних звукових вібрацій допомагає лікувати від хвороб, покращує пам’ять, підвищує рівень IQ. Найбільш «поживними» для нашого мозку є високочастотні імпульси. Документально підтверджено, що шамани і цілителі аборигенних народів, що використовують такі інструменти, як людський голос, флейти, барабани та інші ударні, здатні змінювати стан мозку.

Цікавий факт! У середні минулого століття під час епідемії чуми в містах не перестаючи дзвонили в дзвони. Вчені встановили, що активність мікробів, що “наслухались” дзвону і церковної музики, падає на 40%. Вони стверджують, що звуки певної частоти, які виходять з різною періодичністю, здатні руйнувати хвороботворні мікроби, розслабляти мускулатуру і виводити з депресії.

Найкорисніший звук

Тиша, яка сьогодні на вагу золота, просто необхідна людині, особливо в нічний час. Довгий час вплив шуму на організм людини спеціально не вивчався, хоча вже в давнину знали про його шкоду і, наприклад, в античних містах вводилися правила обмеження шуму. Доведено, що відсутність тиші під час сну негативно позначається на самопочутті – організму не вдається відновитися повністю, виникає передчасна втома, дратівливість. Чим вище рівень шуму, який впливає на людину, тим більшої шкоди він завдає здоров’ю і психіці. Наприклад, люди, зайняті на виробництві з високим рівнем шумового впливу, втрачають не тільки слух, у них сильно страждають життєво важливі органи: серце, травна система, печінка.

Але виявляється, навіть невеликий шум створює серйозне навантаження на нервову систему людини і впливає на психічне здоров’я. Наприклад, ми щодня піддаємося шумовому впливу середнього рівня, відкриваючи вікно свого робочого кабінету або переміщаючись містом. Якщо шум не настільки нав’язливий, свідомість і організм адаптуються, ми можемо навіть не усвідомлювати, що чуємо шум, але це не означає, що він на нас не впливає.

Цікавий факт! Однією з тортур, які раніше використовували китайці, був монотонний вплив шуму на протязі довгого часу. Це може призводити навіть до повної втрати розуму.

Корисні для нашого організму звуки

  1. Подумавши про наші витоки, нескладно здогадатися, щонайбільш корисними звуками для людини в першу чергу, звичайно, будуть звуки природи: дзюрчання струмка, спів птахів, звуки хвиль і дощу, хрускіт снігу, пісні дельфінів. Ці звуки дозволяють відключитися від міської суєти і заспокоїти нервову систему. Такі звукові вібрації сприяють спокою, знімають стрес, знижують артеріальний тиск і покращують настрій.
  2. Розширений мовнийдіапазон (від 60 до 6000 Гц), тому що мова являє собою складні сигнали, які крім основних тонів, містять ще багато кратних їм по частоті гармонік. Крім того, важливий сенс того, що ви говорите. Наприклад, доведено, що під впливом молитов і слів, що несуть позитивну енергетику, навіть прискорюється ріст рослин і відновлюється геном насіння пшениці та ячменю після радіаційного руйнування. На позитивний, високодуховних зміст промови рослинні геноми реагують незалежно від того, яку мову ви використовуєте.
  3. Також корисними для організму, причому не тільки людини, але і тварини, і рослинного світу, вважаються звуки класичної музики. Класична музика пишеться на високих частотах, які сприятливо впливають на свідомість і організм людини.

Твори Моцарта активізують процеси головного мозку, дають енергетичну підзарядку. Слухаючи Баха і Вівальді, ви знайдете стан гармонії, рівноваги, і дуже допоможете своєму серцю: твори цих композиторів мають ідеальний музичний ритм (60 ударів в хвилину), який відповідає нормальному, здоровому биттю серця. Людям з серцевими захворюваннями рекомендується також слухати Моцарта.

Цікавий факт! Доведено, що деякі симфонічні твори допомагають виробляти додатковий шлунковий сік, що прекрасно позначається на травленні. Тому обід в музичному супроводі виправданий не тільки з естетичної, але і з фізіологічної точки зору.

Народна і релігійна музика, мантри, церковні піснеспіви, індійська класична музика, вальс – саме ці стилі музики гармонізують роботу чакр людини, вирівнюють її енергетичне поле. Написані Бахом і Генделем твори в стилі «бароко» покращують пам’ять, допомагають у вивченні іноземних мов.

Цікавий факт! Як показали дослідження, музика без слів стимулює підвищення клітинної активності в правійабо “недомінантній” півкулі. Як відомо, саме недомінантна півкуля переробляє інформацію, пов’язану з простором, парадоксальну і не засновану на мовленні, відповідає за стан підвищеної творчої активності і геніальність.

Цікавий факт! Д-р Сью Чапмен провела експеримент в Міській лікарні Нью Йорка, вивчаючи вплив музики на немовлят, які народилися недоношеними. Одна група немовлят слухала Колискову Брамса (варіацію для струнних інструментів) шість разів на день, а інша група (контрольна) не слухала ніякої музики. Новонароджені, які слухали Брамса, швидше набирали вагу, менше страждали від ускладнень і були виписані з лікарні в середньому на тиждень раніше тих, хто не слухав музику.

У наступній частині статті ми поговоримо про те, які музичні інструменти допомагають лікувати хвороби, а також розповімо, які звуки є руйнівними для нашого здоров’я.

Поділитися
×