Звуки і наше здоров’я (Частина 2)

Як ми вже говорили в попередній частині статті, позитивний вплив звукових хвиль на організм людей доведено науково. Чому часто можна почути музику в кабінеті у стоматолога чи іншого лікаря? Все просто, музика – це своєрідні ліки, а точніше, заспокійливе. Приймати такі ліки можна без рецепта і де завгодно.

Покращуємо стан організму за допомогою музичних інструментів

Хочете вірте, хочете – ні, але існує навіть спеціальна методика лікування різних захворювань за допомогою впливу певних музичних інструментів. Цікаво? Тоді розповідаємо детальніше!

 1. Скрипка сприяє самопізнанню, розвиває співчуття, лікує душевні рани.
 2. Флейта знімає озлобленість і дратівливість, допомагає вилікуватися від нещасливого кохання, очищає бронхи і всю дихальну систему.
 3. Арфа і струнні нормалізуютькров’яний тиск і роботу серця, допомагають при істерії.
 4. Піаніно благотворно впливає на нирки і сечовий міхур, щитовидну залозу.
 5. Саксофон активізує сексуальну енергію, сприятливий для статевої системи.
 6. Звуки балалайки прекрасно зцілюють травну систему.
 7. Акордеон і баян активізують роботу органів черевної порожнини.
 8. Орган допомагає привести в порядок думки, гармонізує потоки енергії в хребті.
 9. Кларнет покращує кровообіг і позбавляє від зневіри.
 10. Труба зцілює радикуліт, ацимбала – печінку.
 11. Барабан стимулює кровоносну систему, відновлює нормальний ритм серця.
 12. Гітара, контрабас і віолончель лікують нирки, сприятливо впливають на серце і тонку кишку.

Ви любите співати? Співайте на здоров’я!

І дійсно на здоров’я, адже голос також є звуком. Співати для себе можна в той час, коли навколишні звуки дуже сильно дратують, а позбутися від них не можна. А ось свій власний голос, швидше за все, зможе трохи заспокоїти, особливо якщо з губ буде зриватися звук улюблених пісеньок або просто музичних мотивів. Ніщо так не приводить в рівновагу нерви, як наспівування простої мелодійної пісні. При цьому зміни відбуваються на рівні гормональних процесів і процесів біохімії. Починає змінюватися інтенсивність обміну, активізуються функції найважливіших систем організму, в першу чергу дихальної та серцево-судинної.

До речі, під час співу доводиться трохи напружити свої легені – набирати в них якомога більшу кількість повітря, внаслідок чого розвіюється сонливість, зникає втома, стає легше сконцентруватися на будь-якійзадачі.

Руйнівні звуки

 1. Як ми вже з’ясували, вплив звуку на організм може позначитися і згубно. Надто гучні звуки вбивають клітини, які передають інформацію про звукові коливання в головний мозок. Міський і виробничий шуми небезпечні. Тривала дія гучного звуку на організм – звуковий тиск – веде до порушення логіки і неврівноваженості. Ті, хто живуть поряд з жвавими автомагістралями, часто страждають захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертонією, розладамитравлення.

Поріг звукової небезпеки становить 80 дБ, звук працюючого пилососа – 85 дБ, рівень болю – 120 дБ, рев злітаючого літака – 150 дБ, смертельний рівень – 180 дБ.

 1. Ультразвук і інфразвук. Тривалийвплив ультразвуку має погані наслідки і може викликати розлад нервової системи. При тривалому і систематичному впливі починається зміна серцево-судинної і ендокринної систем, а при певних параметрах частоти та інтенсивності ультразвукові хвилі можуть призвести до порушення моторних функцій, пов’язаного з поразкою рухових центрів.

Інфразвук також чинить на організм людини негативний вплив. Це і просто дискомфорт, і зниження слуху, і навіть серйозні розлади нервової системи, вестибулярного апарату, органів дихання і кровопостачання, безпричинне відчуття паніки і страху. Чим довше і чим сильніше інфразвук діє на людину, тим серйозніше будуть наслідки. Джерелами інфразвуку в природі є землетруси і цунамі під час ураганів. До техногенних джерел інфразвуку можна віднести потужне обладнання, яке виробляє широкий спектр шуму, наприклад котельні, насоси, транспорт. Також інфразвук випромінюється електростанціями, які виробляють електрику від вітру.

 1. З точки зору психології, вивчення мозкової діяльності людини і слухового апарату, негативний вплив має сучасна комерційна музика – хіп-хоп, рок, хард рок, електронна і поп-музика. Вона пишеться на низьких частотах, що, згідно з дослідженнями, впливаєяк гуркіт землетрусу, обвалення будівлі або схід снігової лавини. Людина підсвідомо відчуває загрозу, і крім того, може відчути занепад сил і депресію. Тривала дія низьких частот викликає зміну функціонування залоз, відповідальних за гормональний фон, змінюється рівень інсуліну в крові, а також знижується або зникає повністю здатність до самоконтролю.
 2. Лайкаі нецензурні слова, тексти пісень з негативним посилом чинять на людину сильний вплив. Пам’ятаєте, як змінюється вода в залежності від сказаних їй слів? Людина, яка постійно чує навколо мат, крики, негативні мови, просто зачахне, якщо не задумається про те, щоб захистити себе.

Цікаво! Деякі дослідження показали: якщо людина в своїй мові використовує нецензурні вирази, її хромосоми починають міняти свою структуру. Вчені зафіксували: лайливе слово викликає мутагенний ефект, аналогічний радіаційному випромінюванню потужністю в тисячу рентген.

Бувають винятки…

Як Ви вже зрозуміли, зі звуками справа йде найчастіше так: що для нашого вуха приємно, то для нашого організму і корисно. Але якщо подумати, всі люди різні, зі своїми уподобаннями. Багато що залежить від віку, темпераменту, стану здоров’я, оточуючих умов. Припустимо, один просто в захваті від прослуховування класичної музики, при цьому він стає більш спокійним, іншій же людині дана музика може не подобатися або навіть дратувати, зате важкі композиції, наприклад, рок, навпаки приводять у норму і дозволяють жити і діяти в звичному темпі.

А іноді реакція на одні і ті ж звуки у однієї і тієї ж людини може бути різна. У великій мірі реакція на звуки залежить від конкретної ситуації, від інтенсивності того чи іншого звуку, а ще й від настрою слухача. Уявіть собі: будується Ваш майбутній будинок, в який просто не терпиться в’їхати. Будівельні роботи обов’язково супроводжуються шумом, але він Вас не турбує, а навпаки радує, адже будується саме ваш будинок! Якби роботи з будівництва затіяв будь-хто інший і Ви б чули ці шуми, швидше за все, це б Вас дратувало.

Поділитися
×